Житомирські правоохоронці закликають усіх, хто потерпає від будь-яких проявів насильства, заявляти про це вголос

З 25 листопада по 10 грудня на території Житомирщини, як і по всій Україні, триває Всесвітня акція «16 днів проти насильства», спрямована на привернення уваги до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій по запобіганню цьому явищу, захисту прав жінок і дітей та формуванню ненасильницької ідеології в суспільстві.

Загалом з початку року до поліції області надійшло майже 6 тисяч 400 заяв та повідомлень, пов’язаних із домашнім насильством. Відтак групи реагування територіальних відділів та відділень здійснили кілька тисяч виїздів на родинні конфлікти. У результаті до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї притягнено близько 6 тисяч 260 осіб.

Як повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції в області Артем Лисогор, сьогодні для ефективного реагування на такі повідомлення на Житомирщині створюються спеціальні мобільні групи у рамках проекту «ПОЛІНА» (ПОЛІція проти Насильства). Відібрані у результаті конкурсу працівники уже пройшли тематичні двотижневі тренінги, спрямовані на формування необхідних навичок для роботи з обома сторонами конфліктів.

Нині на обліках поліції перебуває майже 3,4 тисяч осіб, які вчиняють насильство у сім’ях, переважна більшість з них – близько 3,1 тисяч – чоловіки.

Одним з важливих аспектів протидії насильству, у суспільстві загалом та у родинах зокрема, є робота з уразливими категоріями населення. Багато з жерт насильства не знають про свої права, об’єктивно не усвідомлюють свого реального стану та не володіють інформацією про соціальні послуги, якими можна скористатись за таких обставин.

Також упродовж листопада у територіальних відділах та відділеннях поліції тривають тренінги, ініційовані Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. Серед завдань цих навчань – напрацювати ефективний механізм по взаємодії з усіма зацікавленими і відповідальними службами по захисту прав уразливих категорій, у першу чергу, жінок та дітей.

Відтак, аби захистити себе та дітей від домашніх дебоширів, поліцейські радять заявляти про це вголос: не мовчіть! Розкажіть про свою проблему рідним, близьким, друзям (людям, яким довіряєте найбільше) та обов’язково зверніться за допомогою до спеціалістів і поліції.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 179 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира