Зеленський хоче, щоб у Кримінальному кодексі була окрема стаття «Незаконне видобування бурштину»

У Верховній раді 4 вересня зареєстрований поданий президентом Володимиром Зеленським законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за незаконне видобування бурштину або переміщення його через митний кордон України.

Проєкт закону оприлюднений на парламентському сайті та направлений на розгляд у Комітет з питань правоохоронної діяльності.

Кримінальний кодекс України хочуть доповнити статтею 240-1 такого змісту:

Стаття 240-1. Незаконне видобування бурштину

1. Незаконне видобування бурштину – карається штрафом від семисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Реалізація, придбання, зберігання, передача, пересилання, перевезення, переробка незаконно видобутого бурштину – караються штрафом від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до шести років, або позбавленням волі на той самий строк.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені за попередньою змовою групою осіб або повторно, або у значних розмірах, а так само дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду, – караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років.

Примітка. Під значним розміром у цій статті слід розуміти вартість бурштину, що у сто і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

Нагадаємо, зараз кримінальні провадження щодо бурштинокопачів відкривають за статтею 240 ККУ «Порушення правил охорони надр»: ч.1 передбачає покарання у вигляді штраф у розмірі до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років; ч.2 – обмеження волі на строк від двох до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування. Суд, переважно, карає за незаконний видобуток штрафом або умовним терміном й люди продовжують копати бурштин.

Житомир.info

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 148 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира