Через війну українці “постарішали” на 10-15 років, – міністр

Українці, які пережили наслідки війни, “постарішали” на 10-15 років.

Зокрема, хвороби 60-річних тепер наздоганятимуть 45-50 - літніх. Усе це зумовлене психологічними змінами в організмі, зокрема, через війну. Про це  міністр охорони здоров’я  Віктор Ляшко розповів  “Українській правді. Життя”:

“Люди під час війни не звертаються для профілактичного огляду, а терплять до останнього, бояться навантажити систему, та й система орієнтована на інші пріоритети.

Це призведе до того, що хвороби виявлятимуть на більш пізніх стадіях. А це означає довготриваліше та дороговартісніше лікування, і не завжди ефективне”.

За його словами, сьогодні найбільше летальних випадків в Україні стаються через серцево-судинні хвороби. На другому місці – онкологічні захворювання, оскільки у людей немає можливості пройти ранній скринінг.

Віктор Ляшко закликав тих українців, які перебувають у безпечних регіонах і мають проблеми зі здоров’ям, або давно не були у сімейного лікаря спробувати записатися до нього і проконсультуватися.

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 443 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира