Послугу було створено з урахуванням іноземного досвіду. Зокрема, у Польщі та Литві такі соціальні працівники також називаються “асистентом родини”.
Подробиці про нову професію розповіли у Міністерстві соціальної політики.
Заступник міністра соцполітики Уляна Токарєва пояснила, що соціальною послугою “асистент сім’ї” скористалися вже 264 українські родини. Наразі послуга діє як пілотний проєкт, в останні кілька місяців її тестують. Мета послуги – допомогти батькам відновити свою здатність піклуватися про дітей та відповідати на їх потреби.
“Йдеться про вирішення найрізноманітніших потреб. Наприклад, у якийсь момент батьки не можуть працювати, тому що дитині необхідний особливий догляд. Завдання соціального працівника – сформувати навколо сім’ї коло фахівців з різних сфер. Якщо дитині потрібна реабілітація – зі сфери охорони здоров’я. Якщо, приміром, інклюзивне навчання, то зі сфери освіти. Крім того, в подібних обставинах у родини можуть накопичитися борги за комунальні послуги – тоді соціальний працівник, якого ми умовно називаємо “асистент родини”, допомагає реструктуризувати ці борги, працевлаштуватись”, – уточнила заступниця міністра.
Соціальний працівник чи робітниця спільно з сім’єю працює над вирішенням проблем, перебуває на постійному зв’язку, проводить регулярні зустрічі – не рідше одного разу на два тижні.