Шахраї продавали ліки від болю в суглобах та гіпертонії, які виготовляли в гаражі

Рекламу медикаментів від болю в суглобах і ,навіть, гіпертонії розміщували в соціальних мережах та на створеному сайті.

Так зване «виробництво» - «виготовлення», фасуванням та пересилку «ліків» 23-річний «бізнесмен» з 7 – ма спільниками налагодив у гаражному приміщенні в столиці країни. А в центрі Житомира було відкрито кол-центр «лікарів» для «роботи з клієнтами». Правоохоронці встановили, що 10 працівників цього центру телефонували людям, представлялися лікарями та пропонували дієві «ліки», йдеться у повідомленні відділу комунікації поліції області.

На гачок шахраїв потрапила і 67-річна пенсіонерка, яка придбала у «медиків» фірмовий гель для суглобів вартістю близько 1800 грн. Після його тривалого використання обіцяного лікувального ефекту жінка так і не отримала, тож звернулася до поліції. Її заява стала для поліцейських відправною точкою в документуванні злочинної діяльності фігурантів.

У результаті проведених оперативних заходів і першочергових слідчих дій слідчі обласного управління поліції Житомирщини спільно зі співробітниками кіберпідрозділу СБУ та за підтримки роти поліції особливого призначення провели у організатора та у його спільників 27 обшуків: у кол-центрі, місцях виготовлення, пакування продукції та за місцем проживання фігурантів. А відтак вилучили близько 5 млн гривень у національній та іноземній валюті, документи та інструкції, що підтверджують їх протиправну діяльність, розфасовану продукцію, станки для виготовлення стікерів, надруковані наліпки до ліків, ємності для дозування. А також комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки та «робочі» записи.

Нині поліцейські встановлюють інших постраждалих та суму спричинених збитків у межах кримінального провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Вже зараз у поліцейських є підстави вважати, що кількість потерпілих сягає кількох десятків.

Вилучену «продукцію» відправили для проведення експертиз, аби встановити, що саме комерсанти продавали під виглядом лікарських засобів.

Організатору «бізнесу» вже оголошено про підозру, процесуальні рішення щодо його спільників будуть прийматися після проведення необхідних слідчих дій. За вчинення шахрайства передбачено до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 455 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2022. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира