Ініціатива громади
За ініціативи громадського діяча Валерія Скорікова у Житомирі впорядкували родинний склеп баронів де Шодуарів. Із відповідним зверненням щодо необхідності приведення пам’ятки до належного стану він звернувся до департаменту містобудування та земельних відносин міської ради.
Роботи з очищення та ремонту
Очищення склепу проводили за участі археолога Олександра Тарабукіна та представника департаменту містобудування та земельних відносин, що забезпечило належний контроль за збереженням історичної цінності об’єкта.
Після цього КП «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» виконало поточний ремонт. Комунальники укріпили пошкоджені кам’яні стіни, усунули осередки руйнування та замінили покрівлю.
За словами головної архітекторки Житомира Ольги Бронштейн, цей проєкт став важливим внеском у збереження культурної спадщини міста.
Цінні знахідки
Під час очищення склепу виявили артефакти, які передадуть до Житомирського обласного краєзнавчого музею для дослідження та збереження. Серед найцінніших знахідок — мармурова плита з біблійним написом із книги пророка Єремії: «Я вічним коханням тебе покохав, тому милість тобі виявляю».
Інформація для відвідувачів
Після завершення ремонту на склепі встановили інформаційну табличку та QR-код, за допомогою якого можна ознайомитися з історією родини Шодуарів.
Збереження історичної спадщини
Секретар міської ради Галина Шиманська наголосила, що знання історії є основою формування національної пам’яті та майбутнього громади. Вона подякувала всім, хто долучився до впорядкування склепу, підкресливши, що барони де Шодуари залишили вагомий слід в історії Житомира.




