ЗАПИТУВАЛИ, СКАРЖИЛИСЬ -ВІДПОВІДАЄМО

«БЕЗСЕРДЕЧНІ «СПЕЦІАЛІСТИ» ПОРАДИЛИ, ЩОБ ОНУК ЩЕ РАЗ «ПРОДУБЛЮВАВ» ПІВТОРАРІЧНЕ НАВЧАННЯ!..»

До редакції видань газети "Эхо" з листом - криком душі звернулася жителька с. Яблунець Ємільчинського району Т. М. Кудринська, яка поскаржилася на те, як поставилися до її онука - учня Вищого професійного училища Житомирського державного технологічного університету Сергія Гордієнка.
"У вересні 2014 року він вступив до цього училища на спеціальність "Електрозварювальник та слюсар з ремонту автомобілів", - написала Тетяна Миколаївна. - Через рік навчання онук пройшов практику на комбінаті будівельних матеріалів і всі документи про це надав своєму майстру. А з 1 вересня 2015 року продовжив навчання за спеціальністю "Слюсар з ремонту автомобілів".
Та 10 жовтня з Сергієм стався трагічний випадок - хлопець потрапив у ДТП і перебував на лікуванні. Але заяву на академвідпустку у нас не прийняли, бо, мовляв, у них таке не проходить. Коли ж ми принесли лікарняні листи, то раптом почули, що Сергія Борисовича Гордієнка вже... виключено з училища за невідвідування занять! Після звернення до директора училища нам надійшла відписка, що "він має право отримати довідку, та не має права на повторну кваліфікацію за зазначеною професією".
Тоді ми поскаржилися до облуправління освіти та в столичний департамент освіти. І з обох цих інстанцій отримали дозвіл на відновлення навчання з 1 вересня 2016 року з видачею диплома. Та, незважаючи на ці дозволи, хлопця цілий місяць виганяли з училища. І лише 29 вересня після скандалу його все ж зарахували. Але зазначили, що потрібен відповідний дозвіл з Києва, який ми, до речі, вже надавали... Тобто зробили нас винними, та все ж завдяки команді зверху організували для онука індивідуальне навчання".
Та на цьому, як повідомила заявниця, перешкоди для Сергія не закінчилися. Завершивши навчання та пройшовши відповідну практику, він замість диплома отримав лише... посвідчення.
"А з ним нашому хлопцю, - продовжила бабуся, - не лише відмовили у вступі до Бердичівського коледжу, ніхто навіть не захотів брати його на роботу! Тоді ми звернулися до міністра освіти. Але відповідь - наче грім серед ясного неба - ми отримали від облуправління освіти. Звідти повідомили, що Сергій не тільки не пройшов першу практику, а й не надав тих самих лікарняних листів!.. Що ж виходить: нікчемне посвідчення можна видати, а ось диплом - ні? Зрозуміло, що ніхто ні в чому розбиратися не захотів і оці "спеціалісти" обійшлися просто відпискою. І це при тому, що Сергій за ту практику отримав зарплату, а до училища перераховувалися відповідні кошти!.. Дали нам ще одну "дуже доречну пораду". Якщо, мовляв, він хоче отримати диплом, то нехай подасть нову заяву і провчиться ще півтора року. Це було справжнім знущанням, адже майже три роки у Сергія вже пропадало...
Дорога редакціє, я дуже прошу дати почитати цього листа керівнику обласного управління освіти. Може, разом ви зможете в усьому розібратися!  А ще я від душі хочу подякувати дітям, які навчалися з моїм онуком і надавали йому підтримку, відвідуючи його в лікарні, а також усім небайдужим людям за допомогу!".
Враховуючи те, що всі звернення рідних до органів освіти на місцях та вищого керівництва освіти в Україні нічого по суті не дали, шеф-редактор видань газети "Эхо" Володимир Михайлович Яцкевич за листом Тетяни Миколаївни направив запит до прокуратури Житомирської області.

Іван КЛЬОНОВ

 


Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 105 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира