ВІДБУЛАСЯ СЕСІЯ ОБЛРАДИ

У депутатів облради з’явилися кошти - понад 7 млн грн на всіх

Правда, гроші ці не особисті. Їх вони мають спрямувати на корисні справи - хтось дитячий майданчик у своєму окрузі збудує, хтось вікна у школі поставить, хтось з будівництвом дороги допоможе.

У кожного - вже ціла купа заяв, прохань про допомогу від виборців. Серед них багато тих, хто просить кошти на лікування, адже на власні доходи простому українцю сьогодні не те що з раком боротися неможливо, навіть грип вилікувати буває складно. Відтепер гроші є (додаткові до тих, що вже отримували депутати) завдяки тому, що за другий квартал вдалося перевиконати обласний бюджет на майже 30 млн грн. У цілому сума виходить немала - кількасот тисяч гривень на депутата. А от наскільки розумно і з користю для громади, а не власного іміджу на випадок нових виборів, цю солідну суму використовує кожен депутат? Тут би додати контролю - і з боку фракцій, і з боку облради. А ще корисно було б до відома громади доводи, хто з депутатів і як використовує свої (а точніше, бюджетні) кошти, тобто зробити ці витрати абсолютно прозорими.
Тепер щодо розподілу залишку від перевиконання бюджету. 5,7 млн депутати направили на охорону здоров'я, на галузь фізичної культури, спорту, сім'ї та молоді - 4,2 млн грн, з яких 3,5 млн грн піде на реконструкцію футбольного поля та благоустрій території центрального стадіону в м. Житомирі, на галузь культури буде направлено 1,5 млн грн, з яких 1 млн грн буде витрачено на завершення реставраційно-ремонтних робіт внутрішніх приміщень Магістрату обласного краєзнавчого музею, на освіту - 100 тис. грн, за які проведуть ремонт спортивної зали Малинського професійного ліцею.

Жоден депутат не виступив на захист скандального директора

Схоже, в історії з уже колишнім директором Бердичівського медколеджу - заплутаній, емоційній і з дуже недобрим "душком", скоро можна буде поставити крапку. З 62-х депутатів, які були присутні на сесії Житомирської облради, жоден не підтримав питання про поновлення на посаді Володимира Клименюка.
Нагадаємо, на початку квітня депутати облради (хоч і не так дружно, як нині) проголосували за звільнення скандального директора, а в.о. директора була призначена Валентина Копетчук.
Тодішня керівник облради Анжеліка Лабунська попереджала, що Клименюк може поновитися на посаді за рішенням суду. Так і сталося. Житомирський районний суд зупинив дію рішення обласної ради про звільнення. Але його ухвалу в травні скасував Апеляційний суд Житомирської області. А тепер ще й депутати категорично і вже одноголосно висловилися за те, щоб ця людина більше не керувала медичним коледжем. Чи закінчиться на цьому історія, про яку неодноразово писала наша газета, і чи буде мати судове продовження, побачимо.
Нагадаємо, що директора медколеджу підозрюють у тому, що він домагався студентки, яка через це покінчила життя самогубством. Раніше директор також потрапляв у різні скандали, тому в обласній раді йому було запропоновано написати заяву на звільнення. Проте звільняти довелося примусово, довго і в судовому порядку. Ще одна цікава деталь - колектив навчального закладу (у переважній більшості) завжди був на боці свого керівника, захищав його, спростовував звинувачення.

Шоу під стінами облради завадив дощ

Сесія облради відбувалася на тлі протесту людей, які вимагали від депутатів скасування рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою монастиря УПЦ Московського патріархату на території Чоповицької громади Малинського району. Головне, звісно, що збурило людей - це те, що йдеться про монастир саме Московського патріархату.
Але депутати не проголосували за скасування свого рішення і повторно голосувати не захотіли (була така пропозиція від голови після того, як стало зрозуміло, що голосів з першої спроби не вистачило). Така позиція депутатів розлютила людей під стінами облради (назвалися громадськими активістами, представниками місцевих громад), і вони запалили фаєри та димові шашки. Можливо, продовження дійства було б більш видовищним, але йому завадив дуже рясний дощ.

Житомирські депутати голосуватимуть по-новому

В обласній раді розпочався демонтаж системи голосування, яка пропрацювала 16 років. Стару систему замінять на нову, яку закуплено через "ProZorro" у хмельницького виробника. Стара система була встановлена в обласній раді у 2001 році і неодноразово виходила з ладу. Це одна з перших систем, яка встановлена серед обласних рад України, і водночас найстаріша.
Заплановано, що всі роботи повинні завершитися до 5 вересня і на наступній сесії обласної ради депутати вже користуватимуться новою системою голосування "Віче", повідомляє прес-служба облради. У
4-му скликанні система забезпечувала волевиявлення 84 депутатів, у 5-му скликанні - 95 депутатів, у 6-му - 112 депутатів, у 7-му скликанні - 64.

Жителі області продовжують об’єднуватися

Депутати обласної ради майже одноголосно підтримали утворення нових об'єднаних територіальних громад. Зрештою на карті Житомирщини з'явиться ще 7 ОТГ: Брониківська сільська ОТГ, до складу якої входить 8 сільських рад, а це 30 населених пунктів; Піщівська ОТГ - 5 сільських рад (11 населених пунктів); Оліївська ОТГ - 3 сільські ради (9 населених пунктів); Курненська ОТГ - 5 сільрад (18 населених пунктів); Словечанська ОТГ - 7 сільських рад (26 населених пунктів); Соколівська ОТГ - 3 сільські ради (7 населених пунктів); Мартинівська ОТГ - 4 сільські ради (14 населених пунктів).
Також буде розширено межі двох вже утворених об'єднаних територіальних громад. До Іршанської селищної ОТГ увійде Шершнівська сільська рада, до Станишівської сільської громади виявила бажання приєднатися Іванківська сільрада. Рішення обласної ради з додатками буде направлено для затвердження до Кабінету Міністрів України.

Підготувала Тетяна ДУХНОВСЬКА


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 100 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира