УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Як відомо, минулого року Кабінет Міністрів України прийняв рішення про скорочення та реорганізацію територіальних органів Державної фінансової інспекції України.

Тож на базі 27 територіальних державних фінінспекцій було створено п'ять міжрегіональних територіальних офісів Держаудитслужби:

Північний, Північно-Східний, Південний, Західний та Східний. Зокрема, до складу Північного офісу, крім Житомирського обласного управління, увійшли м. Київ, Київська, Вінницька, Черкаська та Чернігівська області. Про завдання нової структури державного фінансового контролю розповіла начальник Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області Людмила Костюк.
- Ми здійснюємо незалежний державний фінансовий контроль від імені уряду, - зазначила Людмила Петрівна. - Фактично Держаудитслужба підпорядкована Кабінету Міністрів України. Наша служба забезпечує формування й реалізацію державної політики у сфері держфінконтролю, спрямованого на ефективне, законне, цільове та раціональне використання й збереження бюджетних ресурсів. Завданням органів Держаудитслужби є також усунення причин і умов, які призвели або можуть призвести до вчинення порушень та виникнення недоліків у діяльності суб'єктів контролю.
- Наведіть, будь ласка, конкретний приклад.
- Наприклад, одним з проведених аудитів було встановлено, що через неналежне виконання певною установою своїх функцій в частині непроведення розрахунків розміру шкоди, яка була заподіяна землям лісового фонду від незаконного видобутку бурштину, бюджети різних рівнів втратили вигоду на загальну суму 36,30 мільйона гривень.
А підконтрольними органами Держаудитслужби є міністерства та інші органи влади, державні фонди, фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетні установи та суб'єкти господарювання державного сектора економіки і підприємства та установи, які отримують або отримували кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів і фондів державного соціального страхування, або використовують державне чи комунальне майно. А також суб'єкти господарської діяльності незалежно від форми власності за судовим рішенням.
- Розкажіть, будь ласка, про результати діяльності управління.
- За дев'ять місяців цього року перевірки на 68-ми об'єктах контролю виявили порушення, які призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 46,88 мільйона гривень. А фінансовий аудит восьми суб'єктів господарювання та виконання 4-х місцевих бюджетів встановив порушень на суму 50,61 млн гривень.
За результатами державних фінансових аудитів об'єктам контролю було направлено 122 пропозиції щодо покращення стану фінансово-господарської діяльності та бюджетної дисципліни. У 49 випадках матеріали контрольних заходів були передані до правоохоронних органів, за результатами розгляду яких розпочато 23 досудові розслідування, а порушникам вручено 15 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Крім контрольних заходів, управління здійснює і постійний моніторинг у ході державних закупівель ризикових операцій. Попереджено зайвих витрат державних коштів у цій сфері на суму 570,49 мільйона гривень. Так, за ініціативи управління було відмінено 26 процедур закупівель на 545,88 млн грн і розірвано 14 договорів про закупівлю товарів, робіт та послуг на 24,61 млн гривень.
Загалом за дев'ять місяців управління провело 91 контрольний захід та перевірило використання та стан збереження об'єктами контролю області загальнодержавних та комунальних ресурсів на суму близько 3,9 мільярда гривень. Таким чином, ми стоїмо на сторожі раціонального використання державних коштів.
- А чи налагоджений в управлінні зв'язок з громадськістю?
- Так, в управлінні діє "Телефон довіри", який забезпечує надійний зворотний зв'язок з громадськістю на принципах конфіденційності та збереження таємниці звернення. Кожен громадянин може отримати роз'яснення щодо повноважень Держаудитслужби, а також повідомити про порушення чинного законодавства при використанні державного чи комунального майна підприємствами, установами, організаціями. Крім того, на "Телефон довіри" приймаються і звернення щодо виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій та рішень посадових осіб органів Держаудитслужби при здійсненні ними своїх повноважень.
Зворотний зв’язок з громадськістю здійснюється щодня (крім вихідних та святкових днів) з 9.00 до 18.00 (п’ятниця - з 9.00 до 16.45) за номером (0412) 47-43-55 (м. Житомир).

Спілкувався І. ГРИЦЕНКО

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 130 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира