ВІЙНИ - НАЙБІЛЬШІ ТРАГЕДІЇ В ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА

П’ятнадцятого лютого ми відзначаємо як День виведення військ з Афганістану.

Але ця війна назавжди з болем відгукуватиметься в серці нашого народу.
Двадцять п’ятого грудня 1979 року радянські війська були введені в Афганістан для надання допомоги місцевому населенню в захисті від банд.

Для тисяч солдатів, їхніх батьків, матерів, сестер розпочалася жорстока кривава війна, яка тривала понад 9 років. Потрапивши на палаючу афганську землю, наші воїни-інтернаціоналісти всім серцем прийняли її біль як свій і до останнього подиху захищали інтереси її багатостраждального народу.
П’ятнадцятого лютого 1989 року останній наш солдат був виведений за межі Республіки Афганістан. Цей день завершив календар Афганської війни. Була дописана остання сторінка героїчного і водночас драматичного літопису.
Чи є у війни переможці? Ні. У війнах не може бути переможців, бо всі в них переможені тим, що війна - це смерть, яка забирає найдорожче у людини - її життя, бо війна - це каліцтво, як духовне, так і фізичне, бо війна - це справжнє пекло. Можна побудувати дороги, нові міста, зорати поле і посіяти зерно, підняти господарство. Але примусити битися серце мертвої людини неможливо, залікувати зранену душу, не залишивши величезного рубця, неможливо, не бачити страхітливих снів, коли йдеш у бій і втрачаєш друга, неможливо.
Закінчилася війна. Багато воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями. Але найвищою нагородою для тих, хто вцілів, є життя, а для загиблих - пам'ять.
Шановні ветерани-інтернаціоналісти, прийміть найкращі побажання у зв'язку з 29-ю річницею закінчення бойових дій в Афганістані. Щастя, здоров'я, успіхів у всіх ваших справах!
Ми низько схиляємо голови перед вами, матерями і вдовами воїнів, які героїчно загинули.
Всім побратимам-"афганцям" бажаю щастя, миру, душевного спокою, злагоди, добробуту в нашому великому домі Україні!

З повагою Віктор Развадовський,ветеран Афганської війни,народний депутат України

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 247 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира