АГРАРНА КУЗНЯ КАДРІВ

Житомирський агротехнічний коледж належить до лідерів рейтингових вищих навчальних закладів України.

У ньому підготовлено не одне покоління фахівців, які зробили чималий внесок у розвиток народного господарства. Це справді аграрна кузня кадрів, яка постійно розвивається та вдосконалюється. Тут навчається до двох тисяч студентів з різних куточків області. Їх кількість лише зростає. У чому його привабливість та особливості, ми вирішили поцікавитися у директора коледжу, заслуженого працівника освіти України, доцента, кандидата економічних наук М. М. Тимошенка.

- Наш коледж зустрічає у цьому році свій 90-річний ювілей. Це справжнє студентське містечко зі світлими корпусами, просторими аудиторіями, навчальними майстернями, теплицями, комп'ютерними класами та досить потужним навчально-викладацьким складом. Нині у нас працює п'ять відділень - агрономія, будівництво та цивільна інженерія (газо- та водопостачання), агроінженерія, відділення "Електрифікація та інформаційні системи" та економічне. Навчальний процес забезпечують 146 викладачів, з них 4 професори, 26 кандидатів наук, 64 викладачі вищої категорії. І хто має хист до технічних спеціальностей, саме у нас і зможе отримати необхідний багаж знань та стати успішним у майбутньому.
- Серед ваших випускників і справді є досить відомі й успішні люди, такі, скажімо, як колишній міністр сільського господарства Баранівський О. П., відомий в Україні юрист Гуменюк В. І., нинішній губернатор області Гундич І. П., генеральний директор підприємства "Галекс-Агро", кавалер орденів Слави трьох ступенів, депутат обласної ради Ющенко О. М. та багато інших. І це, звісно, неабиякий стимул для студентів. Але якщо вони мають бажання продовжити навчання, що ви можете їм запропонувати?
- Навчання у нашому коледжі зазвичай проходить протягом трьох-чотирьох років. Але якщо є бажання вчитися далі - будь ласка. Нещодавно ми відкрили чотири бакалаврські спеціальності, що дає змогу студентам отримати не лише рівень молодшого спеціаліста - від кваліфікованого робітника (водія, слюсаря-ремонтника, електромонтера, тракториста, садівника), а й здобути повноцінну класичну вищу освіту - бакалавр. До речі, з уже згаданих спеціальностей ми готуємо ще й лісівників-бакалаврів. Отож обирай, як мовиться, що кому до снаги. Скажу більше, на останньому курсі навчання чимало наших студентів уже працюють. І це не може не радувати і нас, і батьків.
- Так, це справді сьогодні важливо. До того ж, і це вже доведено статистикою, з десяти найбільш затребуваних на ринку праці спеціальностей у народному господарстві шістьох навчають у коледжі. Чи не від того у вас щороку створюється таке "завидне" конкурентне середовище?
- Це справді так - у нас конкурс на бюджетну форму навчання інколи сягає до шести осіб на місце, а це 80 відсотків від загальної кількості студентів. А тому нам навіть не потрібно зайвий раз себе рекламувати, бо так уже повелося, що тут навчаються цілі сімейні династії. Батьки передають естафету своїм дітям і так з покоління в покоління. А в минулому році свого правнука на навчання привів до нас навіть прадідусь, який свого часу теж тут навчався. І ця особлива аура передається й іншим, заохочує та допомагає зробити свій вибір саме на користь нашого навчального закладу.
- Миколо Михайловичу, не знаю, чи це можна назвати феноменом чи якимось везінням, але до вас ідуть на навчання з особливим бажанням і піднесенням. Чим ви їх "заманюєте"?
- У нас в коледжі існують свої традиції, свої вимоги і головне - особливе ставлення до студентів. Навчання тут проводиться не дистанційно, а, як і належить, з теоретичними та практичними знаннями. Дітям це подобається, до того ж ми намагаємося створити належні технічні умови, матеріальну базу, аби студенти могли пізнавати усі нюанси своєї спеціальності - від азів до високих критеріїв спеціаліста. Крім того, дітям є де цікаво й змістовно проводити своє дозвілля. У нас належна спортивна база, працюють різні гуртки - естрадний, художньої самодіяльності, діє духовий оркестр. Не менш важливий аспект - на території коледжу функціонує своя їдальня (обід коштує всього 15-18 гривень), а іногородні стовідсотково забезпечені гуртожитком.
- Звісно ж, знання краще засвоюються, коли вони підкріплюються практичними навичками. Як у вас проходить стажування студентів?
- Територія коледжу (300 тис. кв. метрів) дозволяє нам досить ефективно проводити практичне навчання. У нас діє майстерня з ремонту двигунів, відкрито шиномонтажний цех, є свій автотрактородром - тут же, у стінах коледжу, студенти мають змогу отримати права водія і тракториста. Окрім того, у нас налагоджені досить вигідні тісні стосунки з проходження закордонної практики - у Польщі, Німеччині, Болгарії, Данії. Там наші студенти теж не пасуть задніх та ще й фінансово себе непогано забезпечують. Отож долучайтеся й ви до нашої дружної "коледжанської" родини, не пошкодуєте. Наші двері завжди відкриті для вас…

Розмову вела Галина Ейсмонт

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 254 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира