НАРДЕП РОЗЕНБЛАТ ТА РІДНІ ЗАГИБЛИХ В АТО ЗАКЛАЛИ КАПСУЛУ ПАМ’ЯТІ

У понеділок 14 травня в обласному центрі відбулася сумна, але дуже важлива для людської пам'яті подія.

Поблизу монумента Слави завдяки сприянню народного депутата України Борислава Розенблата близько 50-ти матерів та дружин загиблих у зоні АТО житомирських військовослужбовців заклали капсулу пам'яті про своїх синів та чоловіків.

Перед тим капсула побувала в руках кожної з жінок, які, не стримуючи сліз, уголос, а деякі пошепки прощалися зі своїми хлопцями. Як вони розповіли представникам ЗМІ, довго ж їм довелося поневірятися по владних кабінетах, аби у місті з'явилася хоч якась алея слави загиблим учасникам АТО. Аж поки вони не звернулися за підтримкою до Бориса Розенблата. І 8 березня, зустрічаючись з цими жінками у жіноче свято, Борислав Соломонович пообіцяв зробити все, що від нього залежить, щоб тут був встановлений пам'ятник усім воїнам - захисникам незалежної України. Як зазначив нардеп, ця капсула пам'яті є першим кроком до встановлення в місті пам'ятника героям.
А цього дня, коли мати танкіста 30-ї механізованої бригади старшого лейтенанта (посмертно капітана) Абрамовича Артема Володимировича Світлана Абрамович, стоячи на колінах, закладала дорогоцінну капсулу, йшов чималий дощ, ніби небо плакало, співчуваючи цим та іншим родинам, які втратили своїх близьких в АТО.
- Цей спільний захід проведений для того, - сказав народний депутат України Борислав Розенблат, - щоб ми всі разом відновили справедливість і побудували на цьому найвищому місці в Житомирі пам'ятник, до якого ми будемо приходити, згадуючи воїнів, які віддали своє життя за рідну країну. Це нагадування нашим нащадкам про тих, хто захищав нашу країну в найтяжчі роки, коли вона виборювала свою незалежність!
- І такий пам'ятник дуже необхідний, - каже мати загиблого військовослужбовця Артема Стриженка Тетяна Стриженко. - Майже чотири роки, як ми вже не маємо можливості обняти нашого сина. Сподіваємося на те, що цей монумент, алея чи навіть комплекс, який тут з'явиться, буде місцем, куди люди приходитимуть, щоб побачити, за що загинули наші хлопці. Нас зазвичай запитують: за що ваші діти загинули? Я відповідаю: за те, щоб ми з вами спали спокійно!
До речі, поспілкувався нардеп Б. С. Розенблат з цими жінками і про інші наболілі для них питання.
- Перш за все, - повідомив Борислав Соломонович, - це 380 гривень, які вони отримують за втрату своїх годувальників. Це взагалі нонсенс (дійсно, ганьба тому, хто призначив рідним загиблих воїнів такі образливі мізерні кошти. - Ред.). Друге питання, щоб вони нікого не просили, принижуючись, коли хочуть скористатися своїми пільгами. Тому мій обов’язок не просто виступити з цих питань у Верховній Раді України, а розробити відповідний законопроект, який ми, депутати, маємо прийняти! Адже це повинна бути державна програма, яка захищатиме не тільки тих, хто йде воювати, а й їхні сім'ї з дітьми. Воїни повинні знати, що їхні родини завжди будуть захищені!

На закладанні капсули пам'яті побував Іван КЛЬОНОВ

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 148 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира