ОБ’ЄДНАННЯ СІНГУРІВСЬКОЇ, КОДНЯНСЬКОЇ ТА ОЗЕРЯНКІВСЬКОЇ ТГ – НЕ ОТГ, А ВЕЛИКА СІЛЬСЬКА РАДА

До такого висновку наштовхує відповідь 6 серпня під час прес-брифінгу на тему «Об’єднання громад:

хто в регіонах блокує децентралізацію?» в Українському кризовому медіа-центрі експерта з питань реформи місцевого самоврядування Юрія Ганущака на скаргу секретаря Сінгурівської сільської ради та водночас виконувача обов’язків Сінгурівського сільського голови Олени Смірнової про те, що обласна рада, щоб ліквідувати так звані «білі плями», у Перспективний план об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ) Житомирщини «гамузом» приєднала до Сінгурівської ОТГ Новогуйвинську селищну та Глибочанську сільську ради, а обласна державна адміністрація відмовила у наданні експертного висновку про спроможність ОТГ у складі Сінгурівської, Коднянської та Озернянківської територіальних громад (далі – ТГ).

«Я можу тільки зауважити: треба розрізняти поняття «затвердження перспективного плану» і «добровільне об’єднання». Так, ми чітко орієнтуємо усі обласні державні адміністрації, обласні ради що не повинно бути «білих плям». Чому?... Тому, що коли йде об’єднання, потрібно приймати рішення: спроможна - неспроможна (об’єднана територіальна громада, - авт.). Спроможна, це коли центр відповідає перспективному плану, «плюс» більше половини об’єдналося навколо центра. Тоді визнається спроможною. Якщо інакше є, тоді вона - велика сільська рада.

Для того, щоб це зробити, потрібно затвердженні перспективні плани без «білих плям»… щоб не було двочитання. Якщо такого плану речі спостерігаються, то, можу сказати, що це питання провисає тому, що гарантій того, що будуть прямі трансферти – нема ніяких, якщо є «біла пляма». Можете об’єднатися… Ну, і що?... Велика сільська рада! Тобто, можна говорити про впевненість у тому, що вона після виборів отримає трансферти, доходи тільки тоді, коли затверджений повністю перспективний план – без «білих плям». І це перша позиція, яка має бути зроблена», - наголосив Юрій Ганущак.

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 206 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира