У ТЕАТРІ ЮВІЛЕЙНИЙ СЕЗОН

Ювілеї в нашому житті - це малесенька краплинка радощів та втіхи у досить-таки безрадісному сьогоденні.

Тому відкриття 75-го театрального ювілейного сезону, що відбулося 5 жовтня 2018 року в Житомирі, стало справді розрадою для жителів міста та його гостей.

Напередодні у театрі відбулася прес-конференція, на якій директор - художній керівник Н. Ростова, головний режисер Н. Тімошкіна розповіли представникам ЗМІ про плани та задуми, а також про те нове, що чекає на глядача у новому театральному сезоні.
Зокрема Наталя Ростова акцентувала свою увагу на питанні реконструкції театру: "Житомирський театр - один з найбільших театрів України. Нині постало питання його реконструкції та оновлення відповідно до тих вимог, які нам ставить час. Ми воліємо бачити концепцію змін у бік більш сучасного вигляду, а також необхідних зручностей для людей певної категорії. Наприклад, плануємо поставити ліфт з 1-го до 3-го поверху: це доступність і зручність для інвалідів, для яких також облаштуємо спеціальні кімнати, будуть виділені спеціальні місця. Окрім того, необхідно зробити капітальний ремонт усіх комунікацій, поміняти вікна, двері, зробити належну протипожежну безпеку, автоматичну сигналізацію. Зважаючи на сказане, ми розуміємо, що нас попереду чекає складна і копітка робота. У 2017 році робоча група провела експертизу театру: спеціалістів хвилюють питання фундаменту будівлі, якій скоро виповниться 60 років. Театр знаходиться під контролем облдержадміністрації та облради, які приділяють гарну увагу нашому закладу, допомагають матеріально, розуміючи роль і вплив театру задля формування доброго і красивого в людських душах. Департамент архітектури і будівництва працює над експертними висновками комісії. Сподіваємося, що у найближчому часі проект реконструкції буде готовий. Сама зала не зміниться, а стане оновленою та сучасною".
Приємно було дізнатися про стовідсоткове заповнення залу театру, вистави якого полюбляють дорослі, а особливо діти. В окремі дні черга за квитками на ту чи іншу виставу сягає перукарні "Красуня". Та це й не дивно: склад трупи театру здобув собі гарну славу на теренах не лише України, а й за кордоном. Так, у квітні цього року житомиряни побували в гостях у Гоголя на Полтавщині, а в травні - на фестивалі в Херсоні, де зайняли перше місце і де театр визнали кращим в Україні. Мають митці театру запрошення на виїзд за кордон, але не дозволяють фінанси: дуже дорого коштує транспорт. І це особливо дошкуляє. Якось житомирян запросили на гастролі в Угорщину, в гості до театру районного масштабу. Дізнавшись про дотації митців містечкового рівня, актори були приголомшені - три мільйони євро становить допомога театру. А що мають наші митці?
Проте так влаштована душа людини: вона має трудитися за будь-яких обставин. І акторський склад Житимирського театру трудиться, вишукуючи нові авторські твори для постановки, радуючи глядачів новими доробками. Ось і в цьому сезоні житомиряни матимуть можливість ознайомитися з новою виставою "Show must go on", якою і відкрили новий театральний сезон. Головний режисер театру Наталя Тімошкіна сказала таке: "За жанром це психологічна драма, дія якої розгортається на військовій базі на Гаваях, у бухті Перл-Гарбор у 1941 році. Проте вистава не про війну: тут поєднане чоловіче та жіноче начало, це об’єднання фарб, емоцій, почуттів від найвищих, чистих до брудних і брутальних. Саме в цьому і криється загадка, інтрига п’єси, яку написав драматург Володимир Осляк за мотивами роману американського письменника Джеймса Джойса "Віднині і навік".
Виставу можна буде переглянути 19 жовтня, хоча вільних квитків у продажу вже немає. Нині житомирянам і гостям міста стане зручніше придбати квиток. Як сказала завідувачка літературно-драматичної частини театру Яна Кухарчук, "...нині проводиться розробка нового сайту театру, де буде реалізована функція придбання електронних квитків. Цікавинкою сезону стане також розіграш "Золотого квитка", за яким вхід на всі вистави для однієї особи буде безкоштовним". Приємно відзначити й те, що ціни на квитки не підвищили, передбачають лише здорожчання цін на новорічні вистави у ромірі 5-ти гривень. Отже, театральне життя обласного центру Полісся не лише продовжується, а й набирає все більшої потужності, залучаючи до свого складу молодих акторів. Нехай же театральні вітрила напинають нові, змістовні твори, які збуджували б у душах людей все найкрасивіше та найгуманніше. Бо саме театр покликаний нести і показувати цей життєво вагомий "зріз життя".

Ольга ОЛЬЖИНСЬКА


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 170 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира