ВСЕ БІЛЬШЕ ЖИТОМИРЯН ЗВЕРТАЮТЬСЯ ПО ДОПОМОГУ У МОЮ ГРОМАДСЬКУ ПРИЙМАЛЬНЮ, - БОРИСЛАВ РОЗЕНБЛАТ

У Житомирі 4 роки поспіль працює унікальна громадська приймальня народного депутата Борислава Розенблата.

Народний обранець від Житомира у 2014 році відкрив «Юридичну клініку», де усі охочі могли отримати абсолютно безкоштовно юридичні консультації. З часом цей задум переріс у справжній соціальний проект. Якщо у перший рік діяльності Громадської приймальні по допомогу звертались близько 1200 людей, то зараз ця цифра зросла вдвічі.

«Коли ми відкривали нашу громадську приймальню, то ставили перед собою мету – бути відкритими перед людьми, допомагати й щоб не кілька годин на тиждень, а постійно. Так і сталось. З перших днів моя громадська приймальня працює щодня, з понеділка по п’ятницю і людей досі приходить багато. Це свідчить про те, що житомиряни потребують не лише якісної юридичної підтримки, а й про те, що кількість проблем, на жаль, зростає », - коментує народний депутат від Житомира Борислав Розенблат.

Спочатку у громадській приймальні працювали двоє юристів. Проте, з часом кількість людей, яким була потрібна юридична допомога, зростала. Сьогодні у громадській приймальні Борислава Розенблата працюють троє юристів.

«Наприклад, протягом 2014 - 2016 років до громадської приймальні звернулось близько 2478 громадян, а вже протягом 2017 - 2018 року юристи надали юридичну допомогу 3 859 громадян (2017р. – 1749 громадян, 2018р. – 2110 громадян). Загалом 6337 житомирян з листопада 2014 по жовтень 2018 року та надано близько 3000 консультацій, за допомогою телефонного зв’язку. Також здійснюється подальший супровід з питань, з якими заявники звертались до громадської приймальні раніше. Цікаво те, що люди приходять з кількома проблемами, дехто роками до нас звертається і ми допомагаємо», - розповідає керівник Громадської приймальні Софія Павлова.

 

Питання, порушені у зверненнях, стали підставою для 5 депутатських запитів та 1500 депутатських звернень до центральних, регіональних і місцевих органів та їх посадових осіб, які стосуються захисту прав та інтересів громадян у різних сферах життєдіяльності. Наприклад, це звернення та запити до Кабінету Міністрів України, НКРЕКП, Антимонопольного комітету про не законні перерахунки за минулі періоди в бік збільшення за спожитий газ житомирянами в яких відсутні прилади обліку (лічильники). В результаті чого такі платежі були переведенні з обов’язкових у рекомендовані, що зекономило до 40 млн грн житомирянам.

 

«Житомирянам повернуті 6 квартир, які у них намагалися відібрати «чорні ріелтори», понад 1,5 млн гривень повернуті вкладникам збанкрутілих банків, За підготовленими заявами про злочин зареєстровано 89 кримінальних проваджень. (Найчастіше це самоправство, шахрайство, не виконання судових рішень). Складено понад 200 скарг на бездіяльність працівників правоохоронних органів. За юридичного супроводу юристів громадської приймальні 2 квартири були придбані учасникам АТО, які втратили кінцівки. Двом учасникам АТО за судовими рішеннями призначенні належні їм виплати за отримані травми і контузії. Це важливий шмат роботи», - ділиться юрист Громадської приймальні Борислава Розенблата, Володимир Красовський.

Усні та письмові звернення від фізичних та юридичних осіб стосуються як безпосередньо юридичних питань, так і допомоги у вирішенні соціально-побутових проблем. Найбільш актуальними питаннями, які були вирішені за допомогою юристів приймальні є:

повернення вкладів збанкрутілих банків; перерахунок пенсій та соціальних виплат; оформлення пільг і субсидій; розв’язання проблем пов’язаних з соціальними гарантіями воїнів, що воюють в зоні АТО; питання у сфері комунальних служб та житлово-експлуатаційних організацій; розв’язання соціально-побутових проблем вимушених переселенців зі Сходу; створення та діяльність ОСББ; дотримання прав людей з інвалідністю; дотримання законності при виконанні органами державної влади та місцевого самоврядування своїх владних повноважень; виконання судових рішень; земельні спори, тощо.

«Діяльність Громадської приймальні не вимірюється годинами чи коштами. Вона вимірюється результатом. Хлопці працюють і працюють якісно. Наприклад, зараз на вирішенні Верховного суду знаходиться справа про захист права громадян на пільговий проїзд у приміському транспорті. 10 справ знаходяться в судах з оскаржень незаконних відмов посадовими особами Держгеокадастру. Ведеться представництво в судах у 23 цивільних справах, з листопада 2014 по жовтень 2018 представництво було здійснено у 59 справах», - каже народний депутат України від Житомира, Борислав Розенблат.

Також, юристами Громадської приймальні проведена робота з роз'яснення з правових питань, та надано допомогу у складенні заяв, скарг, інших документів (в тому числі процесуального характеру за якими на даний час відбуваються судові розгляди проблем заявників); направлені відповідні документи до органів внутрішніх справ, прокуратури – як наслідок відкрито кримінальні провадження, ведеться досудове розслідування.

 

 

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 185 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира