ГОЛОВА ОБ’ЄДНАННЯ СПОЖИВАЧІВ ГАЗУ ПРОКОМЕНТУВАВ РІШЕННЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ ЩОДО БУДИНКОВИХ ЛІЧИЛЬНИКІВ «ЖИТОМИРГАЗУ»

Верховний суд України задовольнив касаційну скаргу ПАТ «Житомиргаз», визнавши законність встановлення загальнобудинкових лічильників у Житомирі.

Про це йдеться в постанові Верховного суду України від 8 серпня 2018 року, оприлюдненій 17 серпня 2018 року.

Зокрема, суд мотивує своє рішення тим, що «ПАТ «Житомиргаз» розпочало встановлення загальнобудинкових лічильників газу у багатоквартирних будинках міста Житомира з єдиним газовим приладом з метою комерційного (приладового) обліку природного газу з 2016 року.

«На той час редакція Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16 червня 2011 року № 3533-VI не містила вимогу до суб'єкта господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території, оснащувати споживачів природного газу - фізичних осіб індивідуальними лічильниками газу. Тому, дії щодо оснащення споживачів - фізичних осіб загально-будинковими лічильниками газу з одним газовим приладом не можна визнати неправомірними», - йдеться в мотиваційній частині постанови суду.

Натомість суд відмічає, що «ГО «Об'єднання споживачів природного газу міста Житомира» не надало достатньо доказів протиправності дій щодо невизначеного кола споживачів, а зазначені у позовній заяві обставини не можуть бути підставою для застосування саме такого способу захисту порушеного права, який заявлений у позовній заяві».

Відтак Верховний суд України задовольнив касаційну скаргу ПАТ «Житомиргаз», скасував постанову апеляційного суду Житомирської області від 22.01.2018 року, а рішення Корольовського райсуду м. Житомира від 19.09.2017 залишив у силі. Постанова суду касаційної інстанції є остаточною і оскарженню не підлягає.

Голова ГО «Об'єднання споживачів природного газу міста Житомира» Ігор Скоропад прокоментував Житомир.info постанову Верховного суду щодо скарги ПАТ «Житомиргаз».

«Звичайно, рішення Верховного суду оскарженню не підлягає, але перше, що мені кинулось в очі – це рядок у мотиваційній частині – «Закон України про особливості здійснення права власності багатоквартирного будинку не передбачає необхідності отримання згоди співвласників на встановлення загальнобудинкового вузла обліку». А у Законі, на який суд посилаєтьсяв ст 10 пункт 2 абзац 5 вказано «до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирного будинку, в тому числі (пункт 5) проведення поточного і капітального ремонту, реконструкції і реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку. Тобто загальнобудинкова мережа,газова у тому числі,– це є спільне майно, і якщо на ньому щось відбувається - кран чи лічильник встановлюють, чи міняють діаметр - це є технічне переоснащення. Тому ст. 10 Закону передбачається обов’язкова згода співвласників на таке переоснащення. Але Верховний Суд чомусь цього не врахував», - прокоментував рішення суду Ігор Скоропад, вказавши на недосконалість правосуддя.

Голова ГО «Об'єднання споживачів природного газу міста Житомира» визнає, що цей суд уже програно, але й надалі збирається відстоювати права споживачів газу у Житомирі.

«Далі будемо дивитись, як «Житомиргаз» буде виконувати вимоги нового законодавства: Закону про комерційний облік газу. В ньому написано, що "Житомиргаз" повинен до 1 січня 2021 року встановити індивідуальні лічильники для тих, у кого тільки плита. Більше того, у цьому ж законі прописано, що протягом 2018 року ті люди, які встановили індивідуальні лічильники за власний кошт, повинні отримати компенсацію протягом 12 місяців, згідно порядку Кабміну. Але на сьогодні цього порядку досі немає. Будемо вимагати, щоб він з’явився. Напевно, будемо це робити навіть на сесії міської ради. Будемо передбачати якийсь алгоритм дій, щоб максимально захистити наших споживачів», - поділився своїми намірами Ігор Скоропад.

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 117 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира