ІГОР ГУНДИЧ ПРО ПЕРСПЕКТИВУ ЖИТОМИРЩИНИ: «ГРОМАДИ МАЮТЬ ОБИРАТИ, ЩО І ДЕ РЕМОНТУВАТИ»

Голова ОДА Ігор Гундич провів 4 грудня раду регіонального розвитку за участю керівників усіх районів та ОТГ.

Представники районів та громад отримали завдання - максимально долучати населення до визначення тих об'єктів, які будуть відбудовуватися і ремонтуватися за державні кошти. Так формуватимуть Перспективу Житомирщини 2019-2021.

Люди мають не тільки чути абстрактні цифри про збільшення бюджетів, а й бачити результат децентралізації у себе біля дому, у відремонтованій дорозі, у новенькому дитячому садочку, в утепленій школі, переконаний Ігор Гундич.
"Громада має сама обирати, що і де ремонтувати та будувати. Тоді люди відчуватимуть результати децентралізації. Відремонтована дорога, утеплена школа, реконструйований садочок, нова амбулаторія - це ті символи змін, які хочуть бачити люди. Це конкретні результати децентралізації, які вже є в об'єднаних громадах. Якими вони будуть у подальшому, має визначити громада. Люди повинні впливати на процес визначення пріоритетів, бути активними і пропонувати. Саме так формуватимемо Перспективний план розвитку Житомирської області на 2019-2021 роки - за участю громади", - підкреслив Ігор Гундич.
Житомирщина впевнено тримає лідерство у головній реформі країни - децентралізації, реалізацію якої ініціював президент Петро Порошенко. За 4 роки реформи в області утворили 54 об'єднані територіальні громади, 45 з яких успішно користуються фінансовими можливостями. Ці кошти спрямовують на відновлення соціальних закладів та розвиток територій. Майже 66% території області та близько 70% населення охоплюють об'єднані громади.
"Перспективи області величезні. Це результат фінансововї децентралізації. Петро Порошенко став першим президентом з часів незалежності, який віддав не тільки повноваження громаді на місця, а й фінансовий ресурс для розвитку", - наголосив керівник області Ігор Гундич.
Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич закликає громади області активно включитися у Перспективний план розвитку області на 2019-2021 рр.
"Це і є головною умовою формування перспективи Житомирщини 2019-2021 рр. Сподіваюся, це почули та будуть втілювати всі голови РДА та ОТГ, які вже розпочинають підготовку пропозицій до плану розвитку області на найближчі роки. Ми дали старт формуванню Перспективного плану. У кожній громаді ви маєте зібрати населення, проконсультуватися з жителями та разом визначитися, які проекти ми будемо втілювати у найближчі роки", - зазначив Ігор Гундич.

Серед головних проектів 2019-2021 років на Житомирщині наступні.

Нові амбулаторії - у 2019 році на Житомирщині буде 22 амбулаторії, що побудують за сучасним проектом у рамках ініціативи президента України "Сільська медицина".
Онкодиспансер - цьогоріч розпочали утеплення, наступного року зроблять внутрішній капітальний ремонт медичного закладу, аби всі жителі Житомирщини змогли лікуватися в комфортних умовах.
Стадіон "Полісся" - після завершення реконструкції об'єкта, який заплановано у 2019 році, футбольні матчі зможуть збирати до 6,5 тис. глядачів.
Новий освітній простір - тривають роботи в с. Гришківці, Червоне, Романів, с. Високе, смт Ємільчине, смт Миропіль,  у містах Коростень та Радомишль.
Спортивні майданчики - цьогоріч в районах та ОТГ вже побудували 9 спортивних майданчиків зі штучним покриттям для того, аби діти з користю для здоров'я проводили вільний час. У 2019 р. заплановано будівництво ще семи майданчиків.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 135 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира