ЗБІЛЬШУЮТЬСЯ МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТАТА ВІДПОВІДНІ ШТРАФИ

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік"

мінімальна зарплата з 1 січня 2019 року становитиме 4173 гривні та у погодинному розмірі - 25,13 грн. При цьому збільшуються відповідно і розміри штрафів за порушення законодавства про працю.

За які порушення і в яких розмірах передбачені штрафи для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що використовують найману працю, редакції видань газети "Эхо" повідомив директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації Юрій Прокопець.

- За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору або за оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи за повний робочий час чи за виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків, - зазначив Юрій Васильович, - таких осіб очікує відповідальність у вигляді штрафу в сумі 125190 гривень (30 мінімальних зарплат), встановленого законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
- За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за неоплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці) штраф становить 41730 грн (10 мінімальних зарплат) за кожного працівника.
- За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць та виплата їх не в повному обсязі тягне за собою штраф 12519 грн (3 мінімальні зарплати).
- За недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", встановлений штраф за кожного працівника в розмірі 41730 грн (10 мінімальних зарплат).
- За порушення інших вимог трудового законодавства, крім зазначених, встановлено штраф у розмірі мінімальної заробітної плати 4173 грн.
- І з приводу перевірок вимог трудового законодавства начебто передбачена відповідальність?
- Так, зa недопущення до проведення перевірки стосовно оформлення трудових відносин та виявлення нелегальних працівників розмір штрафу становитиме сто розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. З 1 січня це 417300 гривень.
Крім того, ст. 41 КпАП передбачено адміністративну відповідальність керівника підприємства - від 8500 грн до 17000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.
Шановні роботодавці! З нового року штрафи суттєво збільшуються. Тож невідкладно подбайте про правильне оформлення своїх працівників!

Записав П. Садченко

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 212 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира