ВІТАЛІЙ ЖУРАВСЬКИЙ: В УКРАЇНІ ВІДБУВСЯ КОНСТИТУЦІЙНИЙ ЗАКОЛОТ ПІД ПРОВОДОМ ПОРОШЕНКА

Президент, згідно з Конституцією, є головою держави.

Він є гарантом національної безпеки нашої країни. Він також є гарантом прав, свобод людини і громадянина. Нині в Україні політична та економічна кризи, досі триває неоголошена війна. У таких умовах президент Володимир Зеленський зобов'язаний проявити по¬літичну волю, спираючись на результати виборів.

А я нагадаю, що 73% виборців проголосували за Зеленського як за президента нашої країни. Це не просто хороший результат - це сигнал, що суспільство довірило Зеленському право на зміни.
І новий президент зобов'язаний діяти. Але стара влада досі панує у Верховній Раді та Кабміні й робить усе, щоб Зеленський залишався номінальним президентом, без важелів впливу. Головний бенефі¬ціар такої ситуації - Петро Порошенко. І ті олігархи, які його підтримують.
Верховна Рада не захотіла звільнити міністрів, призначених за квотою Порошенка: міністра закордонних справ Клімкіна, міністра оборони Полторака і голову СБУ Грицака. Всі троє ще ті кадри - кожен у своїй галузі доклав руку для дискредитації зовнішньої по¬літики і нацбезпеки України.
Своїм голосуванням парламент продемонстрував наявність конституційного заколоту. Законно обраного президента Верховна Рада не допускає до виконання прямих його обов'язків.
У такій ситуації президент повинен призначити своїм указом нових міністра закордонних справ, міністра оборони, голову СБУ і генерального прокурора.
Під час інавгурації Зеленський оголосив про розпуск парламенту, потім видав указ про це. Оскільки є всі ознаки конституційного заколоту, то президент має взяти на себе відповідальність та указом розігнати це збіговисько, яке навряд чи можна назвати парламентом.
Зеленський повинен діяти від імені народу, який є джерелом і носієм української влади. А він своєю позицією на виборах президента чітко засвідчив, що хоче негайних змін. Хоче поставити жирну крапку епохи Порошенка.

Віталій ЖУРАВСЬКИЙ, доктор юридичних наук, академік


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 126 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира