ЩО ТАКЕ КОМП'ЮТЕРНО-ЗОРОВИЙ СИНДРОМТА НАСКІЛЬКИ ВІН НЕБЕЗПЕЧНИЙ?

Наше життя нерозривно пов'язане з гаджетами, з якими ми проводимо багато часу, особливо якщо вони необхідні в роботі.

При цьому далеко не завжди дотримуємося режиму та правил користування. Як результат – зіпсований зір.

Докладніше про те, чому виникає комп'ютерно-зоровий синдром та як пом'якшити його наслідки, розповіла житомирська лікарка-офтальмологиня Наталія Баскакова.

Які симптоми комп'ютерно-зорового синдрому?

- Підраховано, що протягом року ми в середньому витрачаємо 3,5 місяці на користуваннягаджетами, - розповідає лікарка. - При цьому кожна шоста людина у світі має проблеми із зором. У 1998 році американська асоціація оптометристів ввела новий термін: "комп'ютерно-зоровий синдром". Він включає цілий комплекс очних та зорових симптомів, які пов'язані з роботою за комп'ютером. Люди скаржаться на погіршення зору, затуманеність, складність при переведенні погляду з ближніх предметів на далекі та навпаки, двоїння в очах, мурашки, надмірну світлову чутливість, зниження зорової працездатності. Ще можуть бути болі як в області очей, так і в надбрівних областях, відчуття піску в очах, сльозогінність, сухість і різь в очах.

Від чого виникає синдром?

- Всі ці симптоми виникають через порушення правил роботи із гаджетами. Насамперед потрібно подбати про те, щоб було гарне освітлення. Бажано використовувати жовті лампи розжарювання (на жаль, вони вже не в ходу), оскільки біле штучне освітлення гірше впливає на зір. Справа в тому, що око краще сприймає м'якші світло-жовті тони, ніж біле світло, яке руйнівно діє на сітківку. У вечірній час обов'язково має бути верхнє освітлення, а також окремо освітлення на столі, де знаходиться комп'ютер. Необхідно дотримуватись оптимальної відстані від очей до монітора та стежити за тим, щоб монітор не був надто яскравим. На екран не повинні потрапляти відблиски світла - це спричинить перенапруження очей та дискомфорт, тому не можна працювати за комп'ютером навпроти вікна із незачиненими шторами. Часто протирайте монітор від пилу, який заважає бачити чітке зображення. Зазвичай ми моргаємо кожні 5 секунд, тобто 11 тисяч разів на день. Але коли ми поринаємо в роботу на комп'ютері, то починаємо моргати в п'ять разів менше, оскільки наші очі дуже напружені. Згодом виникає відчуття сухості очей та дискомфорту.

Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"

Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.

Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".

- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».

- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 311 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира