В ОВРУЧІ ВІДКРИЛИ ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ МОБІЛЬНИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ МОДУЛЬ ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ

18 січня в Овручі офіційно запрацював мобільний реабілітаційний модуль.

Медики Овруцької лікарні проводитимуть там безоплатні заняття з фізичної та психологічної реабілітації військових і цивільних, які постраждали внаслідок російської агресії. В реабілітаційному центрі працюють психолог, фізіотерапевти, реабілітологи, за потреби залучають інших фахівців. В приміщенні встановили спеціальне обладнання для фізичної реабілітації.

"Бруси з перешкодами — для відновлення ходи. Шведська стінка та дошка для спини розраховані на роботу з пластичністю та деяким дисбалансом м’язів, наслідками того, що наші військові носять бронежилети і у них розвиваються артрози, остеохондрози. Крім того, є велотренажер та бігова доріжка, які розраховані на кардіореспіраторну реабілітацію", — розповів завідувач відділення реабілітації Овруцької лікарні Валентин Лютко.

Для реалізації проєкту об’єднали свої зусилля БФ «Майнді», Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, ГО «Безбар’єрність», Житомирська обласна військова адміністрація та Овруцька міська рада, а також учасники спільноти «Бізнес без бар’єрів» – Visa та Ощадбанк. Проєкт реалізовано у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Це перший в Україні подібний центр, сказав співзасновник благодійного фонду "Майнді" Тарас Єрмаков. З його слів, організатори проєкту хочуть створити такі ж центри у різних регіонах України.

Військовослужбовець Олександр проходив службу на Херсонщині. Там отримав контузію та захворювання хребта. Нині чоловік повернувся до Овруча, звідки він родом, та проходить реабілітацію в модульному центрі.

"Займаюся вправами на ту частину тіла, яка має проблеми. Третій день тут знаходжусь — допомагає трохи, стає легше", — розповів Олександр.

«Мобільний реабілітаційний модуль стане важливим елементом мережі, яку ми розвиваємо на території області. Житомирщина є не лише фортецею десантно-штурмових військ, а й малою Батьківщиною ще багатьох частин та підрозділів, які воюють за Україну з 2014 року. Тому потреба в якісних реабілітаційних послугах для захисників, а також людей, постраждалих від війни, в нас постійно зростає. Дякую усім, хто докладає зусиль для розвитку мережі реабілітації пацієнтів та допомагає нашим військовим», — відзначив начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 248 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира