СУДИННИЙ ХІРУРГ СЕРГІЙ КИРИЛЕНКО: ЧИМ МЕНШЕ ЗАПУЩЕНИЙ ВАРИКОЗ, ТИМ БІЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ ПОЗБУТИСЯ ХВОРОБИ

Якщо ви помітили, що на ногах з'явилися сині тонкі павутинки вен чи вени значно збільшились, опухли,до того ж відчуваєте тяжкість у ногах чи навіть біль,

вам негайно потрібно до судинного хірурга, тому що це ознаки дуже поширеної хвороби - варикозної хвороби вен. Якщо хворобу не лікувати, вона дуже швидко прогресує і може призвести до тромбофлебіту і навіть смерті. Про те, як виникає варикоз, як його лікувати і як не допустити, розповів Сергій Кириленко - завідувач відділення судинної  хірургії  Житомирської  обласної  клінічної  лікарні імені О. Ф. Гербачевського.

- Варикозна хвороба - це деформація стінки судин нижніх кінцівок. Справа в тому,що у венах є клапани, і коли кров проходить по венах, ці клапани закриваються, не пропускаючи кров назад. А якщо робота клапанів порушується, кров накопичується у венах, вони збільшуються в розмірах, це призводить до застою крові. Як результат - стінки судин стають тонкими і деформуються. Поступово вени починають випирати, на них з'являються вузли, а сама нижня кінцівка стає широкою, наповненою кров'ю. Нога синіє і починає боліти.

- Чому виникає варикоз?

- На варикозну хворобу хворіють і чоловіки, і жінки, але жінки набагато частіше. Це пов'язано з фізіологічними процесами в організмі жінки та жіночими гормонами.

Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"

Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.

Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".

- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».

- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 350 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира