ВІДБУВСЯ ТРЕТІЙ МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ ВІДНОВЛЕННЯ ЖИТОМИРЩИНИ

5 лютого до нашого міста приїхали представники посольств Португалії та Естонії в Україні, Міністерства закордонних справ України, Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Разом із головами громад області, благодійниками та волонтерами учасники обговорили низку важливих питань.

Зокрема про стратегічну роль міжнародних партнерів у відновленні економіки, нові можливості для органів місцевого самоврядування та неурядових організацій.

Також під час форуму відбуласяважлива подія – Житомир підписав меморандум з державною компанією Португалії Construção Pública, E.P.E. про співпрацю з реконструкції 25-го ліцею, який на початку повномасштабного вторгнення був знищений російською ракетою.

"Проєктдуже амбітний. Він бувтаким із самого початку. Українська влада завжди говорила, що вона дійсно хоче отримати приклад надсучасного закладу. Я думаю, що це найкраща наша інвестиція в освіту, у школу, у дітей, у наше майбутнє для всіхі кожного", — сказав Луїш Андраде, представник португальської компанії.За його словами, у відновленомуліцеї навчатимуться майже 900 учнів і працюватимуть до 100 вчителів, планується також шкільна бібліотека, до якої зможуть ходити не лише учні ліцею, а й інші жителі громади.

«До 24 лютого 2022 року ніхто з нас ані в Україні, ані в Європі не уявляв, як розв’язувати такий комплекс надзвичайних викликів, що постав перед кожною конкретною громадою, регіональною та державною владою, а також демократичною спільнотою європейських країн. Ракетно-бомбовими ударами та атаками дронів-камікадзе на Житомирщині зруйновано та пошкоджено понад 4800 об’єктів.Тим не менш спільними зусиллями нам вдалося не лише встояти, а й розпочати масштабний процес відбудови того, що зруйнував ворог», - розповів начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

Він щиро подякував усім, хто докладає зусиль для відновлення Житомирщини, і зазначив, що маємо гарні приклади співпраці з міжнародними партнерами: новий дитячий садочок в Овручі із власнимукриттям, який фактично став першим об’єктом в Україні, що був з нуля побудований за кошти міжнародних партнерів у рамках Програми відновленняУкраїни, завдяки нашим естонським партнерам до проєктів капітальної відбудови можна віднести міст у  Малині.

Разом з Європейським інвестиційним банком ми реалізовуємо відбудову та модернізацію закладів освіти та охорони здоров’я області - це 12 проєктів загальною вартістю майже 300 млн грн. Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ та німецький державний банк KFW впроваджує у 6 громадах області проєкти, спрямовані на модернізацію систем водопостачання, покращення якості надання медичних та освітніх послуг, створення умов для розвитку нашої молоді.

«Завдяки об’єднанню зусиль держави, обласної військової адміністрації та громад нам уже вдалося відновити понад 3000 об’єктів. На це було спрямовано 350 млн грн з державного, обласного бюджетів та коштів громад.Але це лише частина масштабної комплексної програми відновлення. Головним завданнямє не просто відбудова зруйнованого ворогом, а створення в громадах умов для безпечного та комфортного життя. Це має стати стимулом для жителів області, які перебувають за кордоном, повертатися у рідні домівки.Ми готові й надалі надавати всебічну підтримку реалізації спільних проєктів», - підкреслив очільник ОВА.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 340 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира