НОВЕ ВІЙСЬКОВЕ КЕРІВНИЦТВО УКРАЇНИ: ЯКІ КАДРОВІ ПЕРЕСТАНОВКИ ПРОВІВ ПРЕЗИДЕНТ

Нещодавно, Президент Володимир Зеленський провів найбільшу кадрову перестановку у військовому керівництві України від початку повномасштабної війни.

8 лютого було звільнено головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, а на його місце призначено Олександра Сирського. Перестановки продовжилися і наступними днями: Зеленський призначив нового начальника Генштабу, командувачів Сухопутних військ, Об'єднаних сил, Десантно-штурмових військ та Сил територіальної оборони.

Новим головнокомандувачем Збройних сил України замість Валерія Залужного став генерал-полковник Олександр Сирський. Він народився 26 липня 1965 року в росії і там же закінчив Московське вище загальновійськове командне училище. В 1996 році Сирський закінчив Академію ЗСУ.

Сирський був начальником штабу, першим заступником командира 72-ї механізованої дивізії 8-го армійського корпусу (2000-2002), командиром 72-ї механізованої бригади. Після початку війни на Донбасі він став начальником штабу АТО, в 2016 році очолював Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ, в 2017-му став командиром АТО.

З серпня 2019 року Сирський командував Сухопутними військами ЗСУ. У квітні 2022-го Сирський отримав звання Героя України «за особисту мужність, вагомий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України».

Після призначення головнокомандувачем ЗСУ Сирський назвав завдання своєї нової команди: планування дій всіх органів військового управління, об'єднань, з'єднань та частин з урахуванням потреб фронту у новій зброї; швидкий та раціональний розподіл та доставка всього необхідного для бойових частин; впровадження нових технічних рішень та масштабування успішного досвіду на фронті.

Генерал також наголосив, що життя та здоров'я військових залишаються головною цінністю армії.

Новим начальником Генерального штабу ЗСУ замість Сергія Шаптали було призначено генерал-майора Анатолія Баргилевича. Він народився 7 квітня 1969 року в Житомирській області та закінчив Ташкентське вище танкове командне училище.

До призначення Баргилевич був командувачем Сил територіальної оборони (з жовтня 2023-го), а також заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ з територіальної оборони (2020-2022).

В 2016 році Баргилевич отримав Орден Данила Галицького за особистий внесок у зміцнення обороноздатності України. А під час повномасштабної війни був нагороджений Орденами Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступеня.

Замість Сирського командуватиме Сухопутними військами тепер буде генерал-лейтенант Олександр Павлюк. Павлюк народився 20 серпня 1970 року у Житомирській області. Він закінчив Харківське гвардійське вище танкове командне училище та Національний університет оборони України.

Він служив командиром танкового взводу 47-ї гвардійської танкової дивізії в Німеччині, був командиром танкової роти 30-ї окремої механізованої бригади (1993-1997), заступником начальника штабу танкового полку (1997-1999), командиром танкового батальйону (1999-2003), заступником командира бригади міста Новоград-Волинський (2005-2006), командиром українського миротворчого контингенту у Косово (2006-2007).

Павлюк брав участь у боях на Донбасі, командуючи 24 ОМБР. В 2017 році він став командувачем військ Оперативного командування «Захід», а в 2020-му – начальником підготовки Командування Сухопутних військ.

З липня 2021 року до березня 2022 року він був командувачем операції Об'єднаних сил. У березні-травні Павлюк очолював Київську обласну військову адміністрацію, після чого перейшов на посаду командувача угруповання Сил та засобів оборони Києва. У березні 2022 року Павлюк отримав звання Героя України.

У лютому 2023-го його було призначено першим заступником міністра оборони.

Зеленський змінив також командувача Об'єднаних сил ЗСУ: замість Сергія Наєва було призначено генерал-лейтенанта Юрія Содоля.

Содоль народився 26 грудня 1970 року у Харківській області. Він навчався у Сумському вищому артилерійському командному училищі, а також у Національній академії оборони України. Содоль командував 25-ю повітряно-десантною бригадою, брав участь в АТО.

У 2015 році його призначили заступником командувача ДШВ ЗСУ, а у 2018 році – командувачем Морської піхоти. В 2023 році Содоль був командувачем оперативно-тактичного угруповання «Донецьк». У лютому 2022 року Содоль отримав звання Героя України.

Командувачем Десантно-штурмових військ замість Максима Миргородського президент призначив бригадного генерала Ігора Скибюка. Про нього відомо небагато: він народився в 1976 році, служив у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді, а також був заступником командувача Десантно-штурмових військ. В 2022 році був нагороджений званням Героя України.

Посаду командувача Сил територіальної оборони замість Баргилевича обійняв генерал-майор Ігор Плахута.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 613 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира