ІКОНИ РЯТУВАЛИ ВІД ВОГНЮ, А ТЕПЕР РЯТУЮТЬ ВІД РАКЕТ

У грудні 1943 року, коли звільняли наше село від німецьких окупантів, вони засіли на висотах і вели щільний вогонь.

Село знаходиться на горбистій місцевості, і тут ще за часів Богдана Хмельницького був наглядовий пункт, з якого видно до 20 кілометрів навкруги.

Бої були страшні, люди ховалися у погребах. З краю села почали горіти хати. Майже всі вони були під солом’яним дахом, тому швидко пішло полум’я по селу. І тут моя баба Уляна згадала про ікони, які були закопані у хаті під підлогою. І коли вже палало півсела, моя баба з моїм прадідом (її чоловік, а мій дід були на фронті) витягнули зі схованки ікони і поставили їх на вікна в кожній кімнаті. А прадід ще узяв драбину і поклав ікону на солом’яний дах.

Вогонь уже йшов по хатах нашого кутка. Німці відступали, дим покрив село, валив до небес. Але вогонь до нашої хати не дійшов, зупинився, спаливши сусідню хату баби Марії. Хати тоді люди не гасили, бо всі були в погребах і льохах. Так ікони Божої Матері і Бога нашого Ісуса Христа врятували нашу хату. А також за нашою хатою й інші. І зараз в селі видно, де довоєнні хати, а де вже нові, відбудовані після війни.

Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"

Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.

Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".

- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».

- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 462 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира