У ЖИТОМИРІ ВІДКРИЛИ ПОЧЕСНЕ КОНСУЛЬСТВО ЕСТОНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

27 березня начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко спільно з головою Рійгікогу (парламенту Естонії) Лаурі Хуссаром, Послом Естонії в Україні Аннелі Кольк та іншими членами Естонської делегації відкрили Почесне Консульство Естонської Республіки в Житомирі.

Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Аннелі Кольк розповіла, що два роки тому Естонія вирішила допомагати одному з регіонів України.

"Вирішили допомагати одному з регіонів України, тому що Естонія маленька країна — один мільйон населення. Ми знаємо, що Житомир - також маленьке місто. Для нас це великий проєкт. Ми будемо тут працювати чотири роки. Будуємо дитячий садок в Овручі, будемо проводити навчання, і це все, як екологічна система", — сказала Аннелі Кольк.

Очолить консульство Микола Сиченко, який став активним учасником двосторонніх контактів у рамках реалізації гуманітарних проєктів, а його успішний досвід у бізнесі стане у пригоді в налагодженні економічних зв’язків. За його словами, основне завдання консульства — залучення інвестицій до регіону. Також Микола Сиченко презентував новий проєкт "Естонія House".

Учасники зустрічі обговорили напрацьовані раніше домовленості – проєкти, які заплановано спільно реалізувати на Житомирщині. Зокрема мова йде про реконструкцію укриття в Обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім», куди приймаються діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, продовження програми “ноутбук кожному вчителю”, забезпечення гаджетами наших дітей-переселенців та відновлення парку шкільних автобусів.

Пріоритетними проєктами є також реконструкція частини приміщення Бердичівської міської лікарні під відділення реабілітації, реконструкція будівлі під багатоквартирний будинок в Овручі для внутрішньо переміщених осіб та реконструкція Малинської дитячої школи мистецтв, пошкодженої внаслідок російських авіаударів.

Також у планах подальшої співпраці відновлення мосту через річку Уборть в Олевську, реконструкція автодорожнього шляхопроводу через залізницю, який розташований на Київському шосе, а також продовження та розширення злітно-посадкової смуги аеродромного комплексу в Житомирі.

Важливим проєктом, де Житомирщина потребує підтримки, є будівництво житла для дитячих будинків сімейного типу, для переселенців та родин області. Зараз у рамках програми Першої леді України Олени Зеленської спільно з Естонією реалізовується черговий проєкт з будівництва першого такого житла для одного з будинків сімейного типу. Також заплановано будівництво ще 3 будинків для великих родин.

Наступним етапом співпраці стане також навчання для громад Житомирщини фахівців, які зможуть готувати документацію та проєкти для залучення міжнародних грантів. Представники Естонської республіки запропонували визначити по 3 фахівці з кожної з 66 громад області для навчання.

“Відкриття першого Почесного Консульства Естонської Республіки в Україні – це важлива подія не лише для нашої області, а й для всієї нашої країни. Адже це ще один крок до поглиблення нашої взаємодії та співпраці з Естонією. З початку повномасштабного вторгнення росії на нашу суверенну територію Естонія постійно надає українському народу неоціненну підтримку та допомогу. Впевнений, що разом ми не просто відновимо будівлі та інфраструктуру нашої області – ми створимо нове майбутнє для наших громадян”, — підкреслив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

 

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 483 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира