Мало кому відомо, що образ чукчі як тупуватого, не обтяженого інтелектом простачка потрапив в анекдоти не просто так.
З анекдотами справжні чукчі не мають нічого спільного. Насправді це войовничі і дуже недурні люди.А анекдоти про тупих чукч стали складати в росії від безсилля: кілька століть цей маленький північний народ так і не був підкорений царською росією. Територія Чукотки увійшла, звичайно, до складу імперії, але сам народ так і не скорився російському імператору, пішовши до нього лише у формальне підданство.
До XVII століття чукчі були грозою всієї Півночі. Воювали вони нітрохи не гірше японських самураїв і з тією ж запеклістю і вправністю. Була у чукчів і військова спецпідготовка, і психологію воїнів вони виробляли з дитинства. Історичний факт: один із полководців Чингісхана (до речі, який не програв жодної битви), Субудай, був чукчею за національністю. Саме Субудай легко розбив у 1223 році російські дружини на річці Калці. Серед особистої охорони Чингісхана була й тисяча воїнів-чукчів.
Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"
Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.
Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".
- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».
- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.