НА КОЛЕГІЇ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОВА РОЗГЛЯНУЛИ НИЗКУ ВАЖЛИВИХ ПИТАНЬ

Сьогодні відбулося засідання розширеної колегії Житомирської обласної військової адміністрації на якому розглянули низку нагальних питань,

що стосуються соціально-економічного життя області, а також роботи органів влади, підприємств та організацій в умовах повномасштабного вторгнення, яке триває вже понад 860 днів.

Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко зазначив, що наша область стала однією з перших, хто розпочав будівництво залізобетонних споруд, як ключових елементів системи оборони кордону і останнім часом додатково реалізувала на півночі області низку масштабних проєктів. Разом з бізнесом та громадами вирішували питання захисту об’єктів критичної інфраструктури, посилення протиповітряної оборони, допомоги у формуванні військових підрозділів та багато іншого.

Під час колегії розглянули таке важливе для усіх підприємств та організацій питання як бронювання працівників. Дуже важливо, щоб кожен керівник та відповідні профільні спеціалісти максимально докладно розібралися в затверджених державою вимогах, чітко визначились з тим, які позиції є критично важливими для роботи та якісно підготували необхідні документи.

Логічним продовженням цього питання є друга складова роботи в умовах повномасштабного вторгнення - це забезпечення стабільної роботи економіки та належного рівня якості соціальних послуг, навіть під час війни. Це наш обов’язок перед нашими громадянами й захисниками, - наголосив начальник ОВА.

Приємно, що Житомирщина демонструє і за цим напрямком позитивну динаміку. Лише за I квартал 2024 року податкові надходження до бюджетів усіх рівнів від діяльності малого, середнього та великого бізнесу склали понад 5,8 млрд гривень. Це майже на 13 % більше ніж за аналогічний період минулого року. У 2024 році в області вже створено понад 3 300 нових робочих місць, що на 33% більше, ніж минулого року.

Держава зі свого боку, попри неймовірне навантаження повномасштабної війни, продовжує підтримувати підприємців. Обласна військова адміністрація є провідником цієї політики й надійним партнером бізнесу на Житомирщині. Одна з основних державних програм підтримки — «Доступні кредити 5-7-9», яка має попит у підприємців. У 2024 році укладено 460 кредитних договорів на загальну суму 1,5 млрд грн. Також 687 підприємців в рамках урядового проєкту єРобота отримали гранти на суму понад 227 млн грн для створення чи розвитку власної справи.

Третє питання, яке розглядалося на колегії, стосувалося подальшого впровадження на території області нових освітніх стандартів.

В умовах війни першочерговим питанням була та залишається безпека учнів. З 2022 року кількість облаштованих укриттів в закладах освіти області збільшилася у 3,5 рази. Це зробило можливим проводити навчання 98% учнів в очно/змішаному форматі. Зараз в Україні триває реформа середньої освіти. І сьогодні ми маємо поговорити про основні аспекти формування мережі старшої профільної школи. Адже від цього залежить скільки наших закладів будуть відповідати вимогам Міністерства освіти та науки, - зазначив Віталій Бунечко.

На завершення, начальник ОВА представив новопризначених посадовців – свого заступника з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтина Лопушанського та директора Департаменту регіонального розвитку обласної адміністрації Сергія Сорокіна. Також привітав наших колег, які своєю працею в ці непрості для країни та області часи заслужили на відзнаки та подяки.

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 489 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира