НОВЕ ВІДДІЛЕННЯ РЕАНІМАЦІЇ, СУЧАСНА ГІНЕКОЛОГІЧНА ОПЕРАЦІЙНА ТА ЄДИНИЙ В ОБЛАСТІ ТРЕДМІЛ ТЕСТ - ЯК ОНОВИЛАСЯ ЖИТОМИРСЬКА ЛІКАРНЯ №2

У КП «Лікарня №2 імені В. П. Павлусенка» завершили будівництво нового відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Роботи тут розпочали у жовтні минулого року, сьогодні ж відділення на 12 ліжок та дві тримісні палати — готове. Як зазначив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, на базі нового відділення пацієнти, які вже пройшли гострий період реабілітації, зможуть пройти додаткове амбулаторне відновлення. Для них працюватимуть фізичні терапевти, ерготерапевти, практичний психолог, лікар-психолог та логопед.

Усе відділення є інклюзивним. Для людей з порушенням зору всі таблички продубльовано шрифтом Брайля, а ширина отворів для дверей дозволяє вільно пересуватися на колісному кріслі. Також під час реконструкції було встановлено нову шахту ліфта та підіймач.

У відділенні встановлено нову систему вентиляції, очищення та знезараження повітря.

Поряд із кожним багатофункціональним медичним ліжком розміщені медичні консолі для під’єднання медичної апаратури (апарати штучної вентиляції легенів, інфузомати, медичні світильники, апарат для «гострого» гемодіалізу) та моніторів пацієнта для динамічного спостереження за їхнім станом.

«Життєві показники кожного пацієнта фіксуються в режимі онлайн. Їх бачить і медична сестра, і лікар безпосередньо в ординаторській», — каже завідувач відділення Василь Шутенко.

Для розширення гінекології у лікарні звели два додаткові поверхи. Тепер тут з-поміж діагностичного та лікувального функціоналу — сучасний оперблок.

«За ці всі роки місто постійно вкладає кошти у свої лікарні. Але головне те, що тут є колектив, який хоче розвиватися. Який постійно навчається, пропонує нові проєкти, нові напрями. Це збільшує пакет НСЗУ і дозволяє за свої кошти робити ремонти і купувати нове обладнання. Це дає можливість житомирянам і жителям інших громад отримати якісне лікування», - зазначив житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Незабаром у лікарні зʼявиться ще один ангіограф. Нещодавно з бюджету міста було виділено 10 мільйонів гривень на перший внесок для оформлення кредиту під його закупівлю. Потреба у ще одному такому апараті очевидна. Зараз у Центрі ішемічної хвороби серця виконується 5-6 операцій на день. Тут проводять коронографії, стентування, тромбоекстракції, складні інтервенційні втручання. Лікарі кажуть: до відділення звертаються не лише житомиряни, а й пацієнти з усієї України. Ключовий результат — високий відсоток виживання пацієнтів та якісне життя без інвалідизації в подальшому.

Крім того, Житомирська міська лікарня №2 – єдиний в області медзаклад, де можна провести тредміл тест. Ця проба з дозованим функціональним навантаженням проводиться на біговій доріжці з приєднаними до тіла датчиками, які фіксують показники роботи серця (електрокардіограму, пульс, артеріальний тиск) та їх зміни залежно від навантаження.

«Це важливий тест для чоловіків у віці 40-60 років і найприродніший спосіб проаналізувати та оцінити рівень повноцінності кардіореспіраторної системи, виявити приховані патології, а також для професійних спортсменів, бо саме така діагностика дає можливість правильно розписати навантаження під час тренування», — розповів Олесь Кутній, завідувач міського Центру ішемічної хвороби серця та некоронарогенних захворювань серця.

Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко подякував усім, хто долучився до реконструкцій відділень у лікарні.

«Впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо розширити реабілітаційну мережу на Житомирщині та модернізувати наші лікарні для комфортного та ефективного лікування громадян», - наголосив він.

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 370 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира