Під час війни психічний стан українців значно погіршився через постійне напруження, страх, переживання за близьких, які на фронті, вже не кажучи про самих військових.
Причому більшість людей намагається самостійно знаходити собі ліки, щоб повернутися до нормального стану.Навіть антидепресанти люди призначають самі собі, керуючись інформацією з інтернету чи порадами сусідки. В результаті стан багатьох тільки погіршується, і коли люди розуміють, що всі їхні зусилля марні, тоді йдуть "здаватися" психотерапевту чи психіатру.
Про те, чи дійсно антидепресанти допомагають у боротьбі з депресією, як і кому їх призначають і що робити, якщо людина не відчуває полегшення, обласна газета "Ехо" поговорила з Вірою Супрун - завідувачкою відділення №9 Обласного медичного спеціалізованого центру.
Люди побоюються, що їх підсадять на антидепресанти
- Чи багато пацієнтів звертається до спеціалізованого центру з депресивними станами?
- Таких у нас дев'яносто відсотків. Причому більшість звертається із запущеними депресіями, які дуже складно лікувати. Є велика категорія людей (частіше це люди середнього чи поважного віку), які ще з радянських часів переконані, що антидепресанти - це щось страшне, що на них людей підсажуютьі роблять з них "овочі". Таких людей навіть при тяжких станах неможливо вмовити приймати антидепресанти. А інша категорія людей - це ті, хто самі ставлять собі діагнози та самі лікуються. Але вони не досягають своїх цілей.
Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"
Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.
Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".
- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».
- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.