Зрозуміти того, хто страждає на напади мігрені, може тільки такий самий стражденний.
«Від інших видів головного болю мігрень відрізняється тим, що біль виникає дуже інтенсивний, посилюється при будь-якому фізичному чи розумовому навантаженні.
Людині хочеться, щоб про неї забули: їй важко говорити, дратують світло та звуки, — розповіла невролог Тетяна Майкова. Лікарка також відповіла на запитання: чи можна позбутися мігрені, чому погіршується пам'ять, як упоратисяіз безсонням?
"Якщо болить голова, таблетки можна пити не частіше трьох разів на місяць"
— Останні роки страждаю на дуже сильні головні болі. Напади бувають рідко, але стало випадати волосся, маю поганий сон, депресивні стани, дуже погладшала. МРТ мозку нічого не показала. Що робити?
— Все, що ви розповіли, вкладається в діагноз "мігренозна хвороба". А це захворювання всього мозку, і поставитися до нього треба серйозно. Напад сильного головного болю - один із симптомів, крик організму про допомогу. Якщо в період між нападами мігрені зробити енцефалограму або МРТ, ми виявимо ділянки мозку, в яких є сильне збудження. Вона надсилає «неправильні» сигнали, порушуючи роботу багатьох органів. Як результат – виникають різні захворювання, проблеми зі щитовидною залозою, збої у роботі серця, синдром подразненого кишечника. Людина йде до фахівців, а в неї нічого не знаходять. До певного часу видимих змін може і не бути, тому що порушена лише функція. Органічні порушення виникають пізніше.
Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"
Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.
Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".
- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».
- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.