Банальний нежить переріс у гайморит, легке першіння в горлі обернулося хронічним фарингітом,
а невеликий біль у горлі закінчився агресивною ангіною або ще гірше – небезпечним абсцесом.
Чому судинозвужувальні краплі не допомагають? Кому слід вирівнювати викривлену носову перегородку? Чим зволожити пересохлу слизову оболонку носа? На ці та інші запитання відповів отоларинголог Максим Овсієнко.
—Лікар нещодавно сказав дочці, що в неї викривлена носова перегородка. Це могло бути через мої важкі пологи?
— Однозначно не можу відповісти. Носова перегородка складається з кісткової та хрящової тканини. Хрящ за структурою м'якший і розвивається швидше, ніж кістка. Коли дитина росте, хрящова частина перегородки може згинатися та вростати у кісткову, утворюючи шипи та гребені. У дорослому віці через це частіше виникають захворювання верхніх дихальних шляхів. Страждають навіть бронхи чи легені. Також для носової перегородки небезпечні травми.
Ідеально рівна перегородка буває рідко, а лікування потрібне приблизно 70% людей, у яких вона викривлена. Решті дефект не заважає нормально дихати — у них порожнина носа велика, а носові ходи широкі.
Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"
Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.
Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".
- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».
- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.