ДЕ ЛІКУВАЛИСЬ ЖИТОМИРЯНИ СТОРІЧЧЯ ТОМУ: МЕДИЧНИЙ "ФЛАГМАН" НА БЕРДИЧІВСЬКІЙ ВУЛИЦІ

Уявіть собі Житомир на межі XIX та XX століть: затишні бруковані вулиці, екіпажі, що поспішають у справах.

Але якби ми могли зазирнути в медичну карту тогочасного міста, ми б побачили цікавий мікс технологій та традицій.

"Серцем"житомирської медицини того часу була Волинська губернська земська лікарня - свого роду попередниця нинішньої Житомирської міської лікарні №1, яка розташовувалася в районі Великої Бердичівської – починаючи від сучасної вулиці Шевченка і аж до Бердичівського тракту. Це був головний лікувальний заклад усієї губернії і справжнє медичне селище, де не просто лікували, а впроваджували останні досягнення науки. Саме тут працювали найкращі хірурги, чиї імена гриміли на всю Волинь. При лікарні діяла фельдшерська школа — справжня кузня кадрів, випускники якої роз’їжджалися по найвіддаленіших куточках губернії.

Окремим феноменом була Єврейська лікарня, яка знаходилась між нинішніми вулицями Замковою та Подільською. У ті часи вона вважалася чи не найпрогресивнішою в місті.

Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"

Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.

Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".

- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».

- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.

Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Баннер

Стрічка новин

онлайн

Сейчас 381 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2025. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира